Aile Sağlığı Elemanları Federasyon Başkanı Birtane Oldu

  • Yazının Tarihi: 17 Ekim 2016

TAMER YAVUZ
EDİRNE (İHA) – Edirne Aile Sağlığı Elemanları Derneği Başkanı Filiz Birtane, Ankara’da yapılan ilk genel kurul ile federasyon başkanı seçildi.
Aile Sağlığı Elemanları Federasyonu 27 Kasım 2015 tarihinde kurularak ilk genel kurulunu Ankara Gölbaşı Belediyesi Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde büyük bir katılım ile gerçekleştirildi. Başkan olarak görev alan Filiz Birtane’nin yanı sıra Pervin Çeltiklioğlu Başkan Yardımcısı, Nur Serttaş Başkan Yardımcısı, Hüseyin Akar Genel Sekreter, Ayşe Akgöğ Sayman, Sedat Arka Yönetim Kurulu Üyesi, Ergül Özçelebi Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev aldı.

Edirne Aile Sağlığı Elemanları Derneği Başkanı Filiz Birtane, göreve gelen yönetim kurulu arkadaşlarıyla beraber federasyonu daha güçlü bir yapıya kavuşturmak için çalışacaklarını söyledi. Birtane, meslektaşlarının karşılaştıkları sorunları çözüm noktasında çalışmalar yapacaklarını belirterek, “Özlük haklarımız, mesleki tanımımız, iş yükümüz, mali problemlerimiz, izin ve emeklilik konularındaki sorunlara eğilerek, çözümü için gerekli görüşmeleri yapacağız. En büyük sorunlarımızdan biri olan Sağlıkta şiddet yasasının çıkması için çaba harcayacağız” dedi.
Edirne’nin yanında İstanbul, Kocaeli, Trabzon, Şanlıurfa, Antalya ve Muğla gibi illerinden katılan dernek temsilcileri, federasyonda aktif görev aldı.
(TY-MEF-Y)

26.05.2016 17:13:34 TSI

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın